Брза, вкусна и освежувачка салата со пченка и маслинки

Состојки:

  • ГЛОБУС пченка со маслинки, 300 g
  • 3 варени јајца, исечени на коцки
  • ½ чаша мајонез
  • 2 лажици ситно сецкан млад кромид
  • ½ лажички чили пиперки
  • ¼ лажички мелен ким
  • Сол по вкус

Подготовка

Во голем сад измешајте ja пченката со маслинки и исечените варени јајца. Направете прелив од мајонез и зачини и измешајте со мешавината од пченка. Ставете во фрижидер најмалку 2 часа пред да послужите.

Добар апетит!

🍽️  3 лица
 20 минути

omlet sa povrćem