Здрава и брза салата од житарки и зеленчуци

Состојки:

  • 1 чаша леблебија
  • ½ чаша ГЛОБУС Киноа
  • ½ чаша ГЛОБУС слатка пченка
  • ½ чаша ГЛОБУС грашок
  • 3 лажици маслиново масло
  • Неколку сецкани лисја од нане
  • ½ чаша семе од калинки
  • Сол и црн пипер
  • Сок од лимон (лимета)
  • Малку исушена мајчина душичка

Подготовка

Измешајте ги сите состојки и зачините.

Добар апетит!

🍽️  4 лица
 5 минути

omlet sa povrćem