Канелони со спанаќ, павлака и панцета

Состојки:

  • 1/2 конзерва GLOBUS спанаќ 765 гр
  • 6 парчиња панцета
  • 3 лажици крем сир (рикота или по избор)
  • 1 лажица ситен пченичен гриз
  • 150 гр кисела павлака (20%)
  • 50 гр изрендан пармезан
  • 1 кутија канелони
  • сол и свежо мелен бибер
  • маслиново масло

Подготовка

Вклучете ја рерната на 180 °C. Исецкајте ја панцетата на мали парчиња. Во посебен сад измешајте го GLOBUS спанаќот, крем сирот (рикотата), гризот и панцетата за да добиете хомогена смеса, додадете ги солта и биберот по вкус. Наполнете ги канелоните со добиената смеса. Измешајте ја киселата павлака и пармезанот и ставете еден слој во садот за печење, а потоа наредете ги канелоните. Премачкајте ги канелоните со остатокот од смесата од павлака и пармезан. Печете во рерна 20 минути или додека не добијат убава боја.

Добар апетит!

🍽️  4 лица
 45 минути

omlet sa povrćem