fbpx

GLBS_srb

About Globus

This author has not yet filled in any details.
So far Globus has created 12 blog entries.

Дали знаевте како започнало конзервирањето на храната?

2020-08-05T10:02:35+02:00Uncategorized @mk|

Конзервирањето на храната датира уште во далечното минато кога луѓето на различни начини се обидувале да ја сочуваат храната од расипување и да го сочуваат нејзиниот изворен квалитет. Жителите во...

Go to Top