Грашок и туна паштета

Состојки:

  • 1/2 конзерва од ГЛОБУС грашок 400гр
  • 1 конзерва туна во свој сок (или масло)
  • 1 лажица магдонос
  • истекување

Подготовка:

Ставете ги сите состојки во блендер и измешајте додека не се изедначи.

Смесата распоредете ја на леб, тост или оризови чинии.

Ако сакате, можете да додадете 1-2 лажици мајонез.

Гарнирајте со праз.

Пријатно!

Дел: 2 лица
Време на поддготовка: 20 мин

omlet sa povrćem