fbpx
Мексико Микс – вакумиран2023-06-30T22:50:10+02:00
Mexican mix


Мексико Микс – Вакумиран

Мексиканска мешавина на зеленчук

Слатка пченка со грашок и црвена пиперка, вакумирано и стерилизирано. Без адитиви и без ГМО. Без додаден шеќер.

  • Состав: Дробена слатка пченка (45%), грашок (26%), вода, коцки црвена пиперка (10%), готварска сол
  • Нето масa – 150 гри 300 гр
  • Тип на пакување – конзерва

Голд слатка пченка, зелен грашок и црвена пиперка – боите се неверојатни! Убавината на природата затворена е во една конзерва. Производ од вкусни и одбрани состојки, богат со влакна.

Нутриционистички вредности
(на 100 g исцеден производ)
Енергетска вредност 333kJ/80kcal
Масти 1,7g
од кои заситени масни киселини 0,3g
Јаглехидрати 9,8g
од кои шеќери 3,5g
Влакна 4,7g
Протеини 3,9g
сол 0,36g

Ndiqni lajmet për produktet GLOBUS në rrjetet sociale

Go to Top