Пченка КИДС

Пченка, супер слатка КИДС

Зрна од деликатеспченка, вакумирано. Без адитиви и без ГМО. Не содржи додадени шеќери.

  • Состав: Зрна од деликатеспченка, вода, готварска сол. Содржи природни шеќери.
  • Нето масa – 150 гр
  • Тип на пакување – конзерва

Пченката, житаркакојачестосенарекувазлатнозрно, лесносевари и е богатасохранливиматерии.Обилувасобилнивлакнакоигонамалуваатхолестеролот, софолнакиселинакојагичувакрвнитесадови и витамин Б1 кој е важензадоброфункционирањенамозокот.Богата е сојагленихидрати, а сиромашна е сомасти.Пченката, порадисвоитекориснисостојки и пријатенвкус, имаголемаприменавоисхраната: меленасеупотребувакакобрашнозаразнипецива, секористи и какозеленчук и седодаванасалатите и најадењата.

Vakumirana

Рецепти со вакуумско сладок пченка

Кајгана со зеленчук

Исечете го кромидот, пиперката и печурките и пропржете ги во маслиново масло. Зачинете го зеленчукот со сол и бибер и додадете ја пченката. Извадете го зеленчукот од тавчето во мал сад. Потоа во среден сад измешајте ги јајцата со малку вода, сол и бибер додека не се изматат добро…

pica sa povrcem

Пица со зеленчук

Во голема чинија измешајте 160мл млака вода и квасец и оставете да отстои околу 10мин. Додадете 2 лажички маслинов зејтин, 250гр брашно и сол и мешајте додеја смесата не се формира во тесто…

Пратете ги новитетите за ГЛОБУС производите на социјалните мрежи