ГЛАВНИ ПРЕДНОСТИ

Квалитетна храна спремна веднаш за јадење.
Без непотребни адитиви и конзерванси.
Брзо и здраво решение за секој, спремен оброк во текот на целиот ден.
Може да се додат во секое јадење.

Производите се достапни 365 дена во годината, без разлика на годишното време
Богат и разновиден асортиман,  континуирано ширење на понудата со бројни иновации.
Го скратува времето потребно за подготовка на оброкот.

Standard

Грашок

Во неколку саати берење од полето, младото зрно Глобус грашок се конзервира така да остане скоро свеж зеленчук на семејната трпеза.

Бел грав големи зрна – вакумиран

Главна состојка е Глобус белиот грав, готвен на пареа. Вкусните големи зрна бел грав се пред Вас, а вие направете магија со нив.

Листови од спанаќ

Најсвежи листови спанаќ во Глобус пакување. Достапни во текот на целата година, одлични за подготовка на пире, мусака и разни пири.

Пченка

Слатката пченка ни доаѓа директно од полето. Глобус овозможува да уживаме во природно слаткиот вкус на зрната пченка во текот на целата година.

Супер слатка пченка

Гордиот представник на нашата златна колекција, Глобус Голд супер слатка пченка, направена е за вистинските гурмани. Со карактеристична арома, природно слатката пченка е омилено здраво јадење на сите генерации.

црвен грав

Црвен грав

Благодарение на неговата сестрана употреба Глобус црвениот грав ќе биде еден од вашите најдобри и најголеми пријатели во кујната!

Standard

МИКС – мексиканска мешавина на зеленчук

Внесете го интригантниот вкус на Мексико во вашата кујна со Глобус мексиканската мешавина на зеленчук

Standard

Супер слатка пченка КИДС

Супер слатката пченка е омилен избор на секое дете! Преубав сладок вкус во разиграно пакување.

Standard

Витал СОЈА

Сојата содржи протеини, калциум, железо, фосфор, каротен и фолна киселина. Пробајте различни рецепти со СОЈА, како што се намазите, салатите, прилози кон јадење и сл.

Витал КИНОА

КИНОА е многу важен извор на протеини, особено препорачлив за вегетаријанците. Содржи магнезиум, железо, калиум, калциум и цинк како и витамини Б и Е. Киноата е зрно без глутен.

Витал СПЕЛТА

СПЕЛТА е житарка со дебела лушпа која ја штити од загадување и инсекти. Содржи повеќе хранливи материи од останатите житарки, со поголема содржина на протеини, влакна, манган, ниацин, тиамин, бакар и витамин Б2.

Пратете ги новитетите за ГЛОБУС производите на социјалните мрежи