Салата од цвекло и грав

Состојки:

  • 1 конзерва цвекло во коцки готвени на пареа 425gr
  • 1/2 конзерва GLOBUS бел грав 425gr
  • 1 кисела краставичка
  • 1 лук
  • 3-4 лажици мајонез
  • Малку сол и бибер

Упатство:

Упатство: Исецкајте ги киселата краставичка и лукот на коцки. Додадете го исецканото на коцки цвекло, GLOBUS белиот грав, сол, бибер, мајонез и убаво промешајте.

Пријатно јадење!

Дел: 2 лица
Време на подготовка: 10 мин

omlet sa povrćem