Smoothie за подобар имунитет!

Зелен вкусен и здрав кашест пијалок

Состојки:

  • GLOBUS Спанаќ 200 гр
  • Кељ 3 листа
  • Краставица 200 гр
  • Цикорија 100 гр
  • Стебло од целер 200 гр
  • 3 зелени јаболки
  • Магдонос 1/4 китка
  • Ѓумбир 30 гр
  • Сок од 1 лимон

Подготовка

Сите состојки исецкајте ги и ставете ги во процесор за храна или користете рачен блендер.

Доколку пијалокот е премногу густ, доставете малку вода по ваша желба

Ова е мултивитамински кашест пијалок, вистинска енергетска бомба.

Добар апетит!

🍽️  2 лица
 20 минути

omlet sa povrćem