fbpx
Витал Соја, Вакумирано2023-07-01T07:47:15+02:00

Витал Соја, Вакумирано

Соја, вакумирана, стерилизирана. Без адитиви и без ГМО.

  • Сoстав: Соја, вода, готварска сол.
  • Нето масa– 150 гр
  • Тип на пакување – конзерва

СОЈАТА содржи многу протеини, калциум, железо, фосфор, каротен и фолна киселина. Пробајте ги различните рецепти со соја како што се намази, салати, прилози и сл. Сојата е веројатно најпопуларната замена за месо и млечни производи за вегетаријанците

Нутриционистички вредности
(u 100g proizvoda)
Енергетска вредност 555kJ/134kcal
Масти 7,3g
од кои заситени масни киселини 1,2g
Јаглехидрати 3,1g
од кои шеќери 1,8g
Влакна 5,7g
Протеини 11g
сол 0,46g

Рецептот е соџом

Ndiqni lajmet për produktet GLOBUS në rrjetet sociale

Go to Top