fbpx
Fasule të bardha Fasule të mëdha – të paketuara me vakum2019-10-16T16:01:06+02:00

Fasule të bardha Fasule të mëdha të paketuara me vakum

Fasule të bardha, fasule, të paketuara me vakum. Pa aditivë dhe pa OMGJ.

  • Përbërja: Kokrra të mëdha të rihidratuara fasule të bardha, ujë, kripë…
  • Pesha neto: 326 gr
  • Lloji i paketimit – kanaçe

Fasulet i përkasin perimeve me vlerë të lartë biologjike: ato kanë një vlerë të lartë kalorike dhe përmbajnë sasi të mëdha të proteinave, karbohidrateve, yndyrave, aminoacide esenciale, lecitinë, kalium, fosfor dhe hekur. Është shumë popullor dhe i përfaqësuar gjerësisht në dietë si pjatë anësore, në zierje, sallata dhe madje edhe në ëmbëlsira.

Vlerat ushqyese
(për 100 gr produkt)
Vlera e energjisë 418kJ/99kcal
Yndyrnat 0,6g
prej të cilave acide yndyrore të ngopura 0,1g
Karbohidratet 14g
prej të cilave sheqerna 1,5g
Flokët 7,2g
Proteinat 5,9g
kripë 0,54g

Ndiqni lajmet për produktet GLOBUS në rrjetet sociale

Go to Top