fbpx
Mexico Mix – paketim me vakum2019-10-16T15:58:24+02:00


Mexico Mix – paketim me vakum

Perime të përziera meksikane

Misër i ëmbël me bizele dhe piper të kuq, i paketuar me vakum dhe i sterilizuar. Pa aditivë dhe pa OMGJ. Pa sheqer të shtuar.

  • Përbërësit: Misër i ëmbël i grimcuar (45%), bizele (26%), ujë, kubikë piper të kuq (10%), kripë kuzhine
  • Pesha neto – 150 g 300 g
  • Lloji i paketimit – kanaçe

Misër i ëmbël i artë, bizele jeshile dhe piper i kuq – ngjyrat janë të mahnitshme! Bukuria e natyrës është e mbyllur në një kanaçe. Produkt me përbërës të shijshëm dhe të zgjedhur, i pasur me fibra.

Vlerat ushqyese
(për 100 g produkt të shtrydhur)
Vlera e energjisë 333kJ/80kcal
Yndyrnat 1,7g
prej të cilave acide yndyrore të ngopura 0,3g
Karbohidratet 9,8g
prej të cilave sheqerna 3,5g
Flokët 4,7g
Proteinat 3,9g
kripë 0,36g

Ndiqni lajmet për produktet GLOBUS në rrjetet sociale

Go to Top