fbpx
Misër super e embel KIDS2019-10-15T20:47:14+02:00

Misër super e embel KIDS

Fasule nga ushqimet ushqimore, të paketuara në vakum. Pa aditivë dhe pa OMGJ. Nuk përmban sheqerna të shtuara.

  • Përbërësit: Kokrra të shijshme, ujë, kripë gatimi. Përmban sheqerna natyrale.
  • Masa neto – 150 g
  • Lloji i paketimit – kanaçe

Misri, një kokërr që shpesh quhet kokrra e artë, është e lehtë për t’u tretur dhe e pasur me lëndë ushqyese. Është i pasur me fibra bimore që ulin kolesterolin, me acid folik që mbron enët e gjakut dhe vitaminë B1, e cila është e rëndësishme për funksionimin e mirë të trurit. Është i pasur me karbohidrate dhe i varfër me yndyrna. Misri, për shkak të përbërësve të dobishëm dhe shijes së këndshme, ka një aplikim të gjerë në dietë: misri i bluar përdoret si miell për pasta të ndryshme, përdoret edhe si perime dhe shtohet në sallata dhe gjellë.

Vlerat ushqyese
(për 100 g produkt të shtrydhur)
Vlera e energjisë 373kJ/89kcal
Yndyrnat 2,4g
prej të cilave acide yndyrore të ngopura 0,5g
Karbohidratet 12g
prej të cilave sheqerna 4,9g
Flokët 3,8g
Proteinat 2,9g
kripë 0,43g

Ndiqni lajmet për produktet GLOBUS në rrjetet sociale

Go to Top