Red Grav – I fshesë me korrent

Red Grav, I fshesë me korrent. Pa aditivë dhe pa OMGJ.

  • Përbërja: Fasule të kuqe, ujë, kripë gatimi.
  • Pesha neto: 326gr
  • Lloji i paketimit – kanaçe

Gravot është një perime me vlerë të lartë biologjike: ka një vlerë të lartë kalorike dhe përmban sasi të mëdha proteinash, karbohidratesh, yndyrash, aminoacide esenciale, lecitinë, kalium, fosfor dhe hekur. Është shumë popullor dhe i përfaqësuar gjerësisht në dietë si pjatë anësore, në zierje, sallata dhe madje edhe në ëmbëlsira.

Vlerat ushqyese
(për 100 gr produkt)
Vlera e energjisë 460kJ/109kcal
Yndyrnat 0,6g
prej të cilave acide yndyrore të ngopura 0,1g
Karbohidratet 14g
prej të cilave sheqerna 0,9g
Flokët 7,3g
Proteinat 8,3g
kripë 0,50g

Рецепти со грав

Ndiqni lajmet për produktet GLOBUS në rrjetet sociale