Sallatë e shëndetshme me fruta me quinoa

Përbërësit:

  • 1 kanaçe GLOBUS me quinoa, 150 g
  • 100 g boronica
  • 100 gr manaferra
  • 100 g mjedra
  • 2 lugë mjaltë
  • 2 lugë gjelle lëng limoni
  • 1 lugë gjelle borzilok të freskët të grirë

Përgatitja

Në një tas të madh përzieni quinoan GLOBUS me boronica, mjedra dhe manaferra. Në një gotë përzieni mjaltin dhe lëngun e limonit dhe hidhni sipër sallatën e frutave. Përziejini dhe zbukurojeni sallatën me borzilok të freskët të grirë. Frutat e freskëta, një përzierje me mjaltë, limon dhe quinoa, të cilat janë jashtëzakonisht të shëndetshme dhe plot proteina dhe gjithashtu i japin një teksturë të shijshme kësaj sallate, do t’ju fitojnë pas kafshimit të parë.

Ju bëftë mirë!

🍽️ 4 persona
15 minuta

Vezë të fërguara me perime