Sallatë me misër dhe fasule

Përbërësit:

  • 1 kanaçe GLOBUS me misër të ëmbël
  • 1 kanaçe GLOBUS me fasule të kuqe
  • 1 kanaçe GLOBUS me fasule të bardha
  • 1 krom i kuq
  • 4 lugë vaj
  • Kripë dhe piper
  • Rigon, borzilok (sipas dëshirës)

Përgatitja

Kullojeni lëngun nga të gjitha perimet e konservuara. Ndërkohë qepën mund ta prisni në copa të vogla. I vendosim në një enë të madhe, i shtojmë vajin, i kriposim dhe piper të zi, më pas i përziejmë shumë mirë. Lëreni në frigorifer për disa orë. Zbukuroni me barishte përpara se ta shërbeni.

Ju bëftë mirë!

🍽️ 4 persona
15 minuta

Vezë të fërguara me perime