Sallatë mesdhetare me avokado

Përbërësit:

  • 1 kanaçe përzierje mesdhetare GLOBUS MIX, 400 g
  • 12 domate qershi
  • 2 avokado
  • 1 krom i kuq
  • 2 lugë gjelle vaj ulliri
  • Lëng nga 1 limon
  • 2 thelpinj qepe
  • Kripë dhe piper

Përgatitja

Pritini domatet qershi në gjysmë, qepën e kuqe dhe avokadon e preni në kubikë dhe qepët i grini imët. Hiqeni përzierjen GLOBUS MIX nga konservat dhe vendoseni në një tas të madh sallate dhe më pas shtoni domatet qershi, avokadon dhe qepën e kuqe dhe qepën. I spërkasim me vaj ulliri dhe lëng limoni dhe i rregullojmë me kripë dhe piper sipas shijes. Sallatën e përziejmë lehtë dhe e shërbejmë menjëherë.

Ju bëftë mirë!

Vezë të fërguara me perime