fbpx
Soja vitale, me vakum2019-10-16T16:18:33+02:00

Soja vitale, me vakum

Soje, e paketuar me vakum, e sterilizuar. Pa aditivë dhe pa OMGJ.

  • Përbërësit: Sojë, ujë, kripë gatimi.
  • Pesha neto – 150 gr
  • Lloji i paketimit – kanaçe

Sojë përmban shumë proteina, kalcium, hekur, fosfor, karotinë dhe acid folik. Provoni receta të ndryshme soje si spërkatje, sallata, pjata anësore, etj. Soja është ndoshta zëvendësuesi më i popullarizuar i mishit dhe qumështit për vegjetarianët

Vlerat ushqyese
(në 100 gr produkt)
Vlera e energjisë 555kJ/134kcal
Yndyrnat 7,3g
prej të cilave acide yndyrore të ngopura 1,2g
Karbohidratet 3,1g
prej të cilave sheqerna 1,8g
Flokët 5,7g
Proteinat 11g
kripë 0,46g

Receta me soje

Ndiqni lajmet për produktet GLOBUS në rrjetet sociale

Go to Top