fbpx
Vital Quinoa – e paketuar me vakum2019-10-16T16:14:15+02:00

Vital Quinoa, e mbyllur me vakum

Quinoa e rihidratuar, e paketuar me vakum. Pa aditivë dhe pa OMGJ

  • Përbërësit: Quinoa e bardhë e rihidratuar, ujë, vaj luledielli, kripë gatimi.
  • Pesha neto – 150 gr
  • Lloji i paketimit – kanaçe

QUINOA është një burim shumë i rëndësishëm proteinash, veçanërisht i rekomanduar për vegjetarianët. Ai përmban magnez, hekur, kalium, kalcium, zink dhe vitamina B dhe E. Quinoa është një kokërr pa gluten. Është perfekt për sallatë, supë, si shtesë në mëngjes me kos ose në sanduiç. Quinoa mund të përdoret edhe si salcë për gatime të ndryshme dhe është një alternativë e shkëlqyer për oriz ose kuskus.

Vlerat ushqyese
(në 100 gr produkt)
Vlera e energjisë 612kJ/146kcal
Yndyrnat 4,3g
prej të cilave acide yndyrore të ngopura 0,5g
Karbohidratet 21g
prej të cilave sheqerna 0,7g
Flokët 2,9g
Proteinat 4,3g
kripë 0,43g

Ndiqni lajmet për produktet GLOBUS në rrjetet sociale

Go to Top