fbpx
Vital Shkruar – Me fshesë me korrent2019-10-16T16:16:48+02:00

Vital Shkruar- Me fshesë me korrent

Shkruar, i fshesë me korrent, i sterilizuar. Pa aditivë dhe pa OMGJ.

  • Përbërësit: Shkruar, ujë, kripë gatimi..
  • Pesha neto – 150 gr
  • Lloji i paketimit – kanaçe

Shkruar është një kokërr me një guaskë të trashë që e mbron atë nga ndotja dhe insektet. Ai përmban më shumë lëndë ushqyese, proteina dhe fibra se drithërat e tjerë, përmban mangan, niacinë, tiamin, bakër dhe vitaminë B2. Mund ta shtoni në kos, sallatë, ëmbëlsira dhe ëmbëlsira.

Vlerat ushqyese
(në 100 gr produkt)
Vlera e energjisë 563kJ/133kcal
Yndyrnat 1,8g
prej të cilave acide yndyrore të ngopura 0,2g
Karbohidratet 22g
prej të cilave sheqerna 0,3g
Flokët 4,0g
Proteinat 5,3g
kripë 0,56g

Рецепти со спелта

Ndiqni lajmet për produktet GLOBUS në rrjetet sociale

Go to Top