fbpx
Витал Спелта – Вакумирано2023-07-01T08:14:08+02:00

Витал Спелта – Вакумирано

Спелта, вакумирана, стерилизирана. Без адитиви и без ГМО.

  • Сoстав: Спелта, вода, готварска сол..
  • Нето масa– 150 гр
  • Тип на пакување – конзерва

СПЕЛТА е житарка со дебела лушпа што ја штити од загадување и инсекти. Содржи поголем број на хранливи материи, протеини и влакна од останатите житарки, содржи манган, ниацин, тиамин, бакар,и витамин Б2. Можете да ја додадете во јогурт, салата, десерти и колачи.

Нутриционистички вредности
(u 100g proizvoda)
Енергетска вредност 563kJ/133kcal
Масти 1,8g
од кои заситени масни киселини 0,2g
Јаглехидрати 22g
од кои шеќери 0,3g
Влакна 4,0g
Протеини 5,3g
сол 0,56g

Ndiqni lajmet për produktet GLOBUS në rrjetet sociale

Go to Top