Палачинки без брашно

Состојки:

  • 1 конзерва на GLOBUS Киноа
  • ½ банана
  • ¼ лажица цимет
  • 1 јајце
  • Капка маслиново масло (за печењето)

Подготовка:

Измиксирајте ги јајцето и бананата. Додадете ги GLOBUS киноата и циметот. Испржете мали палачинки во тавче. Послужете ги со јаворов сируп или агава нектар ако сакате. Додадете малку свежи бобинки или ореви.

Пријатно!

Дел: 2 лица
Време на подготовка: 20 мин

omlet sa povrćem