Sallatë e shpejtë, e shijshme dhe freskuese me misër dhe ullinj

Përbërësit:

  • misër GLOBUS me ullinj, 300 gr
  • 3 vezë të ziera, të prera në kubikë
  • ½ filxhan majonezë
  • 2 lugë krom të ri të grirë imët
  • ½ lugë çaji piper djegës
  • ¼ lugë çaji qimnon i bluar
  • Kripë për shije

Përgatitja

Në një enë përzieni miellin e misrit me ullinjtë dhe vezët e ziera të grira. Bëni një salcë me majonezë dhe erëza dhe përzieni kripën me përzierjen e misrit. Vendoseni në frigorifer për të paktën 2 orë përpara se ta shërbeni.

Ju bëftë mirë!

🍽️ 3 persona
20 minuta

Vezë të fërguara me perime