fbpx
Gjethet e spinaqit – Të paketuara me vakum2019-10-16T16:08:05+02:00

Gjethet e spinaqit – Të paketuara me vakum

Gjethet e spinaqit Pa aditivë dhe pa OMGJ.

  • Përbërësit: Spinaq, ujë, kripë gatimi.
  • Masa neto: 765 gr
  • Lloji i paketimit – kanaçe

Spinaqi është një bimë kryqëzuese njëvjeçare ose dyvjeçare, e mbushur me vitamina dhe minerale. Përmbajtja e tij e lartë e hekurit është veçanërisht e rëndësishme, kjo është arsyeja pse ai shpesh përfaqësohet në dieta të ndryshme. Përdoret si gatim dhe për të bërë byrekë, ndërsa spinaqi i ri përdoret i freskët edhe në sallata të ndryshme.

Vlerat ushqyese
(për 100 g produkt të shtrydhur)
Vlera e energjisë 140kJ/34kcal
Yndyrnat 0,9g
prej të cilave acide yndyrore të ngopura 0,1g
Karbohidratet 1,5g
prej të cilave sheqerna 0,2g
Flokët 2,9g
Proteinat 3,4g
kripë 0,10g

Ndiqni lajmet për produktet GLOBUS në rrjetet sociale

Go to Top