fbpx
Misër super e embel GOLD2023-07-05T17:32:20+02:00


Misër super e embel GOLD

Misër super e embel GOLD i vakumuar, i sterilizuar Pa aditivë dhe pa OMGJ

  • Përbërja: Misër e embel GOLD, ujë, kripë gatimi. Përmban sheqer natyral.
  • Pesha neto – 150 g
  • Lloji i paketimit – kanaçe

Misri, një kokërr që shpesh quhet kokrra e artë, është e lehtë për t’u tretur dhe e pasur me lëndë ushqyese. Është i pasur me fibra bimore që ulin kolesterolin, me acid folik që mbron enët e gjakut dhe vitaminë B1, e cila është e rëndësishme për funksionimin e mirë të trurit. Është i pasur me karbohidrate dhe i varfër me yndyrna. Misri, për shkak të përbërësve të dobishëm dhe shijes së këndshme, ka një aplikim të gjerë në dietë: misri i bluar përdoret si miell për pasta të ndryshme, përdoret edhe si perime dhe shtohet në sallata dhe gjellë.

Vlerat ushqyese
(për 100 g produkt të shtrydhur)
Vlera e energjisë 500kJ/118kcal
Yndyrnat 1,3g
prej të cilave acide yndyrore të ngopura 0,1g
Karbohidratet 22g
prej të cilave sheqerna 3,5g
Flokët 3,3g
Proteinat 3,0g
kripë 0,53g

Ndiqni lajmet për produktet GLOBUS në rrjetet sociale

Go to Top