Kifle të shijshme me bizele të gjelbra GLOBUS KIDS dhe karrota

Përbërësit:

  • 100 g miell gruri integral
  • 100 g miell gruri integral
  • 2 vezë
  • 50 gr krem ​​djathi
  • 100 ml kos
  • GLOBUS KIDS Bizele të reja me karotë të vogël, 200 g
  • Pak kripë
  • 50 ml vaj gatimi
  • 1 lugë çaji pluhur pjekjeje

Përgatitja

Në një tas të vogël, përzieni të dy llojet e miellit, kripën dhe pluhurin për pjekje. Në një enë tjetër rrahim vezët, shtojmë kremin e djathit, kosin dhe vajin e gatimit dhe i përziejmë derisa të bashkohen përbërësit. Përzieni përbërësit e thatë dhe të lagësht dhe shtoni në përzierje GLOBUS KIDS Bizele të reja dhe karota. Rreshtoni një tepsi për kifle me gota letre për kifle dhe mbushni brumin 2/3 e sipër. Rreshtoni një tepsi për kifle me gota letre për kifle dhe mbushni brumin 2/3 e sipër. Kontrolloni me kruajtëse dhëmbësh nëse kiflet janë pjekur dhe piqni edhe pak nëse është e nevojshme. Kjo sasi bën 12 kifle.

Ju bëftë mirë!

🍽️ 4 persona
40 minuta

Vezë të fërguara me perime