Sallatë me misër dhe makarona

Përbërësit:

  • 1 pako makarona
  • 1 kanaçe e vogël misër me sheqer Globus
  • 150 g proshutë
  • 1 hudhër e kuqe e mesme
  • 1 hudhër e kuqe e mesme
  • 100 ml majonezë
  • kripë, piper, borzilok
  • majdanoz sipas dëshirës
  • 100 g djathë të fortë sipas dëshirës tuaj

Përgatitja

Gatuani makaronat sipas udhëzimeve të paketimit dhe kullojini. Prisni hudhrën, proshutën dhe kullojeni misrin nga kanaçe. Përziejmë kosin me majonezën, e rregullojmë dhe e përziejmë me hudhrën, proshutën dhe misrin dhe në fund shtojmë makaronat dhe kripën me djathin e grirë.
Ju bëftë mirë!

🍽️ 4 persona
30 minuta

Vezë të fërguara me perime