Supë kremoze me bizele

Përbërësit:

  • 1 kanaçe GLOBUS me bizele, 400 gr
  • 2 presh
  • 1,5 – 2 dl krem ​​gatimi
  • 3 dl supë pule
  • Pak gjalpë
  • Kripë dhe piper

Përgatitja

Ziejeni preshin e grirë në pak gjalpë dhe shtoni bizelet e kulluara GLOBUS. Hidhni 3 dl
supë pule. Ndërkohë që është duke u gatuar, aromatizoni sipas shijes. Ulni temperaturën, derdhni kremin dhe përzieni mirë. Në fund, përdorni një blender për të marrë një përzierje kremoze. Dekoroni me pak bizele.

Ju bëftë mirë!

🍽️ 4 persona
15 minuta

Vezë të fërguara me perime